Вход | Реєстрація

Цікаві факти з історії цегли

22 лютий 2017, 10:21
Володимир
автор:

Цегла


Червона керамічна цегла як повноцінний будівельний матеріал згадується ще в Старому Завіті. У деяких державах в давнину, застосовували необпалену цеглу, а для посилення її міцності додавали порізану солому. Червона цегла вважався дорогим матеріалом, вона займав важливе місце в гончарному виробництві.


У стародавній Русі цей матеріал почали виготовляти в десятому столітті, коли з Візантії прибула велика кількість будівельників, які володіли секретом виробництва цегли. До дев'ятнадцятого століття цеглу робили примітивним способом, форму цього матеріалу надавали руками, сушили лише влітку. Випал цього матеріалу теж був складним, і вимагав великих витрат. У другій половині дев'ятнадцятого століття побудували піч для випалювання, і стрічковий прес. З'явилися машини для обробки глини. Все це значно полегшило техніку виробництва цегли.Його продуктивність стала більшою, вона стала економічно вигідною, і дуже якісною. Але все ж була величезна залежність, від місцезнаходження глини. Будь-який завод з виготовлення цегли, повинен був розташовуватися на місці де розташована глина. В даний момент за рахунок розмаїтості устаткування і різної техніки це не є проблемою. Червону керамічну цеглу в різних країнах отримує різноманітне застосування. В Європейських країнах будинку штукатурять, в зв'язку з цим лицьова червона цегла рідко застосовується. У Франції використовують червону цеглу в якості декору, для будівництва будівель використовують кам'яні блоки. В Англії використовують темну керамічну цеглу, що має фактурну поверхню. В Азії популярність придбала червона повнотіла цегла, але в бідних районах форму цегли надають вручну і сушать на сонці. Червона цегла є практичним матеріалом для зведення житла. Кращим, на думку фахівців, є червоний кирпич клинкерный , його отримують шляхом випалу глини.

цеглини

Колір цегли залежить від якості його випалу, а так само від складових компонентів глини. Як правило, після випалу цей матеріал стає цегляного кольору. Але є глини, які стають після випалювання абрикосового або білого кольору, якщо в цю глину додати пігментні речовини цегла буде коричнева. Колір цегли абсолютно не відображається на його якості. За своєю структурою вона може бути повнотілою, або порожнистою. Саман повинен мати велику кількість пустот, але з невеликим діаметром отворів, тоді він буде теплим, і в той же час не буде забиватися розчином. Але найважливіша якість цегли це його міцність, тому купуючи цеглу, слід звернути увагу на його марку, в супровідному паспорті буква М позначає кількість навантаження, яке може витримати цей будівельний матеріал.Наприклад червона цегла М150 означає що ця цегла витримує максимальне навантаження 150кг / см2. При покупці також слід звертати увагу на звук і колір даного матеріалу. Середина цегли повинна мати більш насичений колір, а при ударі вона повинна дзвеніти, на його поверхні не повинно бути присутнім відколів, тріщин, плям, вицвітів, відбитих кутів. Цеглу не радять укладати під час дощу, і уважно поставитися до вибору розчину, тому що це може привести білих плям, розлучень, так проявляється сіль. Прибирати висоли краще спеціальними змивки або оцтовим розчином або нашатирним спиртом. Будинки які будували наші предки з цегли є довговічними через правильне співвідношення цегли і розчину про який знали дуже давно багато століть назад.


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net