Вход | Реєстрація

Декор стін штукатуркою: 7 цікавих фактів про технології - від стародавнього Риму до наших днів

03 лютий 2017, 17:25
Володимир
автор:

штукатурка


Історія штукатурки безпосередньо пов'язана з історією розвитку людства, вона з'явилася з потребою побудови будинків та необхідністю збереження в них тепла.


Як компенсаційне покриття її поява засвідчено в Стародавньому Єгипті ще 7000 років тому. У складі суміші були глина і обпалений гіпс. Поступово цей древній склад зазнав еволюційних змін: він змінювався при введенні в суміш таких матеріалів, як подрібнені камені, яєчний жовток, смола і т. д. Ще через період часу склад штукатурки поповнився кварцовим піском і вапном, яка замінила глину.Вапно з давніх-давен - один з основних будівельних матеріалів. Пластичність - найважливіша властивість вапна. З неї виготовляють чисто вапняні, вапняно-цементні, вапняно-гіпсові і інші будівельні розчини. Пластичність вапна пов'язана з її здатністю утримувати воду. «Порошинки» гідроксиду кальцію, з яких складається вапно, утримують на своїй поверхні значну кількість води. Тому вапняні розчини зручні в роботі, легко і рівномірно розподіляються тонким шаром на поверхні цегли або бетону, добре зчіплюються з пористими підставами. У приміщеннях, оброблених штукатурками на натуральній вапняній основі, легко дихається - перш за все через здатність вапна забирати і віддавати воду, адсорбувати пари з повітря.Штукатурку в далекій давнині використовували по всьому Сходу. Збережені архітектурні споруди (з нанесеною штукатуркою) свідчать про те, наскільки якісно виготовлявся матеріал. А прагнення єгиптян до виключної рівності стін можна назвати справді зразковим - пройшло стільки століть, а ми до сих пір захоплюємося уламками їх культури.Що таке фреска? Це не просто існуюча в єдиному екземплярі картина на стіні, як думають багато хто. Фреска - від італійського аffresco ( «свіжий») - це живопис по сирій штукатурці. В результаті нанесення натуральних пігментів в сирій штукатурці відбувається хімічна реакція за участю води і компонентів повітря. Завдяки цьому зображення стає довговічним, досягається неперевершена стійкість до вицвітання і стирання. Саме тому багато стародавні фрески збереглися до наших днів. Технологія вимагає часу і особливого тонкого майстерності, тому в наші дні в класичному вигляді використовується рідко.Римляни прагматично помітили, що мармуровий пил, що залишається після полірування і різання мармурових плит, може піти в справу - нею можна вирівнювати стіни і стелю. На іншому історичному витку ця технологія була доопрацьована, і нам вона відома як "венеціанська штукатурка". І якщо раніше перед штукатуром стояло завдання зробити стіну рівною, підготувавши до подальшої роботи, то з "венеціанською" штукатуркою майстер повинен був бути трохи художником.


венеціанська штукатурка

Венеція розташована на 118 островах, через які протікає понад 100 каналів. У стародавні часи в Європі кращим матеріалом вважався мармур. Але архітектори вирішили, що надмірне використання важкого каменю в межах "плаваючого міста" матиме небезпечні наслідки. Тому багато будинків побудовані на узвишші, з використанням дерев'яних балок, а стіни побудовані на основі комбінації цегли і штукатурки.Через мікроклімат Венеції (постійні тумани, соляні пари і підвищена вологість) виникали проблеми з фарбою на фасадах будівель. Це змусило шукати матеріал, який за своїми властивостями повинен бути міцним як мармур і мати настільки ж престижний вид. В результаті венеціанці винайшли знаменитий продукт (з гіпсу, порошку подрібненого мармуру або вапняку) і відповідну технологію, які дійшли в незмінному вигляді до сучасності. Техніка «венеціанської штукатурки» полягає в ручному нанесенні на стіну декількох шарів для створення декоративних ефектів. Шари надають поверхні візуальну глибину і багатство, натуральну елегантність каменю або мармуру. Згодом, у міру того як як вапно кристалізується під дією повітря (цей процес називається коксування), штукатурка повертає собі початковий стан каменю. Про ці стіни кажуть, що з роками вони стають і красивіше, і міцніше. І це абсолютно справедливо.У Санкт-Петербурзі численні будівлі XVIII століття стоять в первозданному вигляді, деякі до цих пір не реставрувалися - немає необхідності. Все це завдяки якісним натуральним складам штукатурки, стійким до цвілі. Вважається також, що саме в Росії придумали і стали застосовувати штукатурку з цементом, який дає поверхонь особливу міцність і захист.


А от актуальну стоимость декоративной штукатурки можна дізнатись перейшовши за посиланням!


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net