Вход | Реєстрація

Топ-10 Цікавих фактів про марихуану

27 січень 2017, 17:38
Володимир
автор:

Першу пряму згадку про марихуану як про психоактивні речовини було виявлено в записах китайського імператора на ім'я Шень-нун (Shen Nung), датованих 2737 роком до нашої ери. У минулому марихуана використовувалася в якості подарунка, цінності, в медичних цілях, в ході церемоніальних кадила, а також в розважальних цілях. 


На
 даний момент існує величезна кількість різних назв марихуани: конопля, канабіс,план, анаша, ганджа, трава, Шмаль, ганджубас, дурь, косяк, хеш, похилений, гідра, пампушка, дядько, дід. Ви, напевно, чули більшість з цих назв, проте за цим списком псевдонімів марихуани ховається величезна кількість цікавих фактів: 

10. Віктор Ликата (Victor Licata) 
16 жовтня 1933 року Віктор Ликата вбив за допомогою сокири своїх батьків, двох братів, сестру і собаку сім'ї. Він був оголошений неосудним і поміщений в психіатричний заклад. Незважаючи на те, що зловживання марихуаною не згадувалося в його офіційному діагнозі, засоби масової інформації використали цю нагоду для початку руху марихуана-злочинність-божевілля. Марихуана була названа «отруйною, що отруює розум травою», яка змушувала людей відчувати смертоносні тенденції. 
Випадок Віктора Ликата послужив джерелом натхнення для цілої низки новин і телевізійних фільмів, які зображували марихуану як активізатор для вбивства. Найвідомішим прикладом фільм 1936 року за назвою «Косякове безумство» (Reefer Madness), спочатку називався «Розкажіть своїм дітям» (Tell Your Children). У фільмі групу старшокласників обманним чином змушують спробувати марихуану. Вони виявляються втягнутими в дорожню пригоду, винуватці якого ховаються, вбивство, самогубство, спробу згвалтування, і згодом поступово сходять з розуму. 
У 1941 році американський письменник Корнелл Вулріч (Cornell Woolrich) опублікував роман під назвою «Марихуана», в якому він написав, що цей наркотик викликає «безумство, злочинність і смерть». Книга заснована на свідченнях Гаррі Анслінгера (Harry Anslinger), який був керівником Федерального бюро по боротьбі з наркотиками (Federal Bureau of Narcotics) з 1930 по 1962 рік. Саме Анслінгер почав поширення міфів про шкоду марихуани і запустив національний рух по боротьбі з цією рослиною. Він також є автором цілого ряду шокуючих і брехливих заяв про марихуану. Анслінгер був автором «Закону про податок на марихуану» (Marihuana Tax Act), який був прийнятий в 1937 році і зробив продаж марихуани незаконною. 
Його виправданням було те, що «в США живуть в цілому 100 000 курців марихуани, і більшість з них є неграми, латиноамериканцями, філіппінцями і артистами. Їх сатанинська музика, джаз є результатом використання марихуани. Це марихуана змушує білих жінок шукати сексуальні відносини з неграми, артистами та будь-якими іншими чоловіками


9. Кубок каннабіса (Cannabis Cup) 

 


Оскільки марихуана є природною рослиною, а не синтетичним лікарським препаратом, то семена конопли можна культивувати в різні сорти. Сорти марихуани відрізняються унікальними смаками, кольором, ароматом і насиченістю. Деякі різновиди конопель, такі як конопля посівна, не мають розважальної цінності і можуть бути використаним для виробництва волокна, масла, паперу, мотузок і насіння. В інших випадках марихуану спеціально розводять з метою одержання певного ефекту. 
На легальному ринку марихуани виробникам часто доводиться вирощувати унікальні сорти конопель. Одними з найпопулярніших сортів марихуани в світі «Біла Вдова» (White Widow) гібрид бразильських і південно-індійських різновидів конопель, «Чорниця» (Blueberry), «Пурпурне Куш» (Purple Kush), «BC Bud», Надія Голландії »(Holland's Hope),« Грім Аляски »(Alaskan Thunder),« Золото Малаві »(Malawi Gold),« Пурпурне Дракон »(Purple Dragon),« Червона Панама »(Panama Red),« Кая Куш »(Kaia Kush), «Північне Сяйво» (Northern Lights), «Золото Квебека» (Quebec Gold),«Кислий Дизель» (Sour Diesel), «Сканк №1» (Skunk 1), і багато інших. 
Кубок каннабіса є найбільшим фестивалем марихуани в світі. Він щорічно проводиться в Амстердамі в листопаді і недавно переїхав в США, в штати Вашингтон і Колорадо. Фестиваль славиться своїми змаганнями, компонентом яких є марихуана, а також кращими сортами марихуани, що продаються прямо на фестивалі.


На фестивалі видаються багато нагород, в тому числі за кращий новий продукт, кращий гашиш, кращий бонг, найкращий намет, а також приз кращій насіннєвій компанії. Кубок каннабіса включає в себе музику, їжу і розваги, і популярним місцем для пошуку, продажу та обміну товарами, пов'язаними з марихуаною. 
8. Місце, де ростуть дикі бутони марихуани 


конопля


У наш час марихуана рідко отримує можливість поширитися як бур'ян. Вирощування канабісу перебуває під жорстким контролем, та люди часто вирощують рослини в умовах неприродного життєвого циклу. Одними з найбільш природних місць зростання марихуани деякі частини Гімалаїв, Північна Індія, Непал і Південний Китай, де марихуана росте на великих полях. Одним з таких місць «Трек навколо Аннапурни» або«Кільце Аннапурни» (Annapurna Circuit). У цій частині світу можна помилуватися на дику марихуану, зростаючу в горах. 
Дикі рослини марихуани виростають в Сибіру, на південь від Каспійського моря, в центральній і південній Росії, на нижніх схилах Кавказьких гір і в Індії. Рослини широко розкидані по ландшафту, так що визначити точну загальну площу просто неможливо. Коли люди виявляють велику ділянку марихуани, рослини культивують з метою отримання бутонів, з насиченими характеристиками. 
В Індії, Непалі, Пакистані та Афганістані, рослини марихуани культивують для одержання трьох основних видів продукції: бханг, ганжи, і Чарас. Бханг отримують з повністю дозрілих листя рослини, Ганжу з бутонів, а чаша є гашишем. Одні з найбільш насичених видів Чарас виробляють в індійському штаті Хімачал-Прадеш (Himachal Pradesh). З цієї причини Індія стала популярним місцем для туристів, контрабандистів наркотиків, а також тим, хто хоче побачити марихуану в її природному середовищі. Найпродуктивнішим постачальником марихуани в світі є Афганістан. 
7. Продукт, який отримують із марихуани, що володіє найвищою концентрацією тетрагидроканнабинола Трьома основними формами марихуани є квітка (бутони), смола (гашиш) і гашишне масло. Як правило, зміст тетрагидроканнабинола в бутонах становить приблизно 5-10 відсотків. Проте, концентрація тетрагидроканнабинола в бутонах помітно зросла за останні десятиліття. Наприклад,одне дослідження показало, що середній рівень тетрагидроканнабинола в бутонах в 1985 році становило 3,48 відсотка, а до 2006 року концентрація зросла до 8,77 відсотка. різновиди марихуани, в бутонах яких концентрація тетрагидроканнабинола досягає 27 відсотків. Тим часом, зміст тетрагидроканнабинола в гашиш зазвичай становить близько 15-20 відсотків, але може бути набагато вище. У відфільтрованому гашиші міститься приблизно 45 відсотків тетрагидроканнабинола, в той час як в гашиші, булькаючого при палінні, міститься близько 53 відсотків тетрагидроканнабинола. Процес виготовлення гашишу передбачає видалення трихом з марихуани. Трихоми волоски і кристали, що знаходяться на зовнішній стороні бутонів. Як тільки трихоми видалені, що залишився гашиш нагрівається і формується в блоки. 

Самою концентрованої формою марихуани є гашишное масло. Гашишне масло виробляється шляхом розчинення непотрібних смол в деяких розчинниках, таких як етанол або гексан. В результаті виходить або рідина, або кетамін. У гашишному маслі в середньому міститься близько 30-90 відсотків тетрагидроканнабинола. Самою концентрованої формою гашишного масла є баддер, в якому міститься приблизно 99,7 відсотківтетрагидроканнабинола і від 5 до 15 відсотків від загальної кількості канабіноїдів. Як і у випадку більшості видів бутанового гашишного масла,баддер можна курити, випаровувати або використовувати в приготуванні їжі з марихуаною. Це дуже чиста речовина, що не містить важких металів, маркерів асоційованих з удобрювачами грунту, токсинів, розчинників, цвілі, бактерій або інших контамінантів. З іншого боку, самим концентрованим розчином, що містить синтетичний тетрагідроканнабінол, з коли-небудь зроблених, є діметілгептілпіран. Він був відкритий в 1949 році, і його період напіврозпаду становить 20-40 годин. 
6. Вживання трави  
У кожного свій улюблений спосіб вживання марихуани. Найпоширенішими способами є куріння косяків, використання бонга, баблери, кальяну, випарника або ж вживання доз прямо з ножа. Інші вважають за краще готувати з марихуаною їстівні припаси, такі як торти, печиві, тістечка, або масло. То який же метод найкращим? Дослідження показали, що люди відчувають різні психологічні ефекти при кожному методі споживання. 
В ході одного дослідження вчені перевіряли сприйнятливість людей до болю. Одна група курила марихуану, а друга група випила таблетку під назвою дронабінол, в якій міститься тетрагідроканнабінол. Результати показали, що люди, які випили таблетки, змогли терпіти біль більшу кількість часу. Було також встановлено, що дронабінол почав діяти приблизно через годину, в той час як розкурена травичка через 15 хвилин. Дослідження визначило, що дронабінол «може надавати знеболюючу дію довше і не складати ризик

5. Ірвін Розенфелд (Irvin Rosenfeld)
У 1976 році чоловік на ім'я Роберт Рендалл (Robert Randall) подав позов проти Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (United States Food and Drug Administration) в спробі змусити управління скасувати звинувачення, висунуті проти нього через вирощування марихуани. Рендалл давно страждав від глаукоми і використовував закон, заснований на загальному праві детермінізму для того, щоб виграти справу. Суддя Джеймс Вашингтон (James Washington) ухвалив, що медична заборона на марихуану була необгрунтованою, і федеральні агентства почали надавати Рендалл медичну марихуану. Він став першим американцем, який отримував марихуану від уряду для лікування хвороби.Після справи Рендалла уряд Сполучених Штатів розпочав програму під назвою «Виключний експериментальний лікарський засіб» (Compassionate Investigational New Drug), що дозволило обмеженому числу пацієнтів отримувати медичну марихуану. У 1983 році людина на ім'я Ірвін Розенфельд приєднався до цієї програми. У Розенфелд були множинні вроджені хрящові екзостоз, які приводили до того, що на його суглобах утворювалися пухлини. Протягом життя Розенфелд пережив шість операцій з видалення 30 окремих пухлин. Однак, з тих пір як він почав курити марихуану, він стверджує, що поява нових пухлин значно знизилася.

Ірвін Розенфелд це самий довго живучий споживач марихуани. У 2009 році він відсвяткував свого роду ювілей, розкуривши свій 115 000-ий косяк. У 2001 році Розенфелд взяв участь в дослідженні, що проводилося в місті Міссула (Missoula), в ході якого було визначено, що стан його здоров'я був відмінним для його віку. У Сполучених Штатах медична марихуана отримала більше уваги на початку 1980-х років після того, як люди хворі на СНІД почали громадський рух по її легалізації.4. Марихуана в США


В даний час відповідно федерального закону Сполучених Штатів марихуана є незаконною. Проте, два штати Колорадо і Вашингтон є винятками з цього закону, і в цих штатах цілком законно мати при собі певну кількість марихуани. У Вашингтоні ініціатива № 502 була прийнята в листопаді 2012 року. На це голосування стало рекордне для цього штату кількість виборців - 81 відсоток. Ініціатива пройшла, набравши 55,7 відсотка або 3 095 444 голоси. Голосування щодо прийняття поправки № 64 також стало рекордним в цьому штаті. У Вашингтоні, рух за легалізацію марихуани зумів зібрати 241 153 голоси, яких виявилися досить, щоб це питання було винесено на голосування.У період після легалізації марихуани в Колорадо і Вашингтоні, Мексика оголосила, що вона може переглянути свою позицію щодо закону про заборону марихуани. Прокурори в штаті Вашингтон тут же закрили всі справи про випадки зберігання марихуани. У штаті Колорадо, уряд штату заявив, що перший магазин з продажу марихуани повинен бути відкритий приблизно 1 січня 2014 року, хоча в штаті Вашингтоні на це може піти більше часу. Крім того, в штаті Колорадо ви також зможете легально вирощувати у себе марихуану, в той час як у Вашингтоні це заборонено.У серпні 2013 року був офіційно оголошено, що федеральний уряд США не буде оскаржувати закони, прийняті цими штатами щодо марихуани. Уряд представив федеральним прокурорам серію з восьми пріоритетів щодо марихуани, в тому числі щодо її продажу неповнолітнім і щодо використання збройного насильства для фінансування наркокартелів. Торік Обама заявив, що «нам не має сенсу ставити своїм головним пріоритетом полювання на рекреаційних споживачів в тих штатах, які визначили, що у них вживання марихуани законно». За даними опитування, проведеного в 2013 році дослідницьким центром «Pew Research Center», 52 відсотки американців висловилися на підтримку легалізації марихуани.3. Шапель Корбі (Schapelle Corby)

Найжорсткіші закони про наркотики в світі можна знайти в Південно-Східній Азії, яка є домом Золотого Трикутника (Golden Triangle). Закони спрямовані на запобігання масового виробництва опіуму, героїну і марихуани, а також виробництва метамфетаміну. Найбільш суворо ці закони дотримуються в Індонезії, Таїланді, Лаосі та М'янмі. В Індонезії, якщо вас зловлять навіть з невеликою кількістю наркотичних речовин, в тому числі марихуани, вас може чекати багато років у в'язниці. В Індонезії, Лаосі та Малайзії, якщо ви продаєте або намагаєтеся провезти наркотики контрабандою, вам може загрожувати страта. У Малайзії якщо вас заарештували з 200 грамами марихуани, вас чекає неминуча страта.Шапель Корбі це австралійка, яка зараз знаходиться на індонезійському острові під назвою Балі. Корбі була арештована в аеропорту Денпасар (Denpasarand) 8 жовтня 2004 року і при ній виявили 4,2 кілограма марихуани в пластиковому вакуумному пакеті, хоча вона відразу ж заявила, що не мала ні найменшого поняття про те, звідки в її сумці були наркотики. Незважаючи на численні спроби переконати владу перевірити пакет на відбитки пальців, вони відмовилися. 27 травня 2005 року Корбі була визнана винною і засуджена до 20 років позбавлення волі.У березні 2008 року індонезійський Верховний Суд відхилив останню апеляцію Корбі на оспорювання її вироку. Проте, в травні 2012 року її термін був урізаний на п'ять років у рамках щорічної програми ремісії на День Незалежності. Її новий термін закінчується 25 вересня 2016 року, але Корбі матиме право на умовно-дострокове звільнення до цього часу. У жовтні 2013 року його отримала схвалення міністерства юстиції на дострокове звільнення. Однак її випускають за умови, що Корбі не повернеться до Австралії до 2018 року. Її справа викликала негативну реакцію багатьох людей і погіршило відносини між Австралією та Індонезією.2. Ендоканнабіноідна система (Endocannabinoid System)Ендоканнабіноідна система являє собою групу рецепторів в організмі людини, які регулюють дію марихуани. Коли ви курите травичку, речовини діють на різні фізіологічні процеси, включаючи моторне навчання, апетит, больові відчуття, настрій і пам'ять. Широке зловживання марихуаною може привести до проблем зі здоров'ям і ізольовану поведінку.Точна мета ендоканнабіноідної системи не ясна, але були проведені багато досліджень, щоб показати, як тетрагідроканнабінол впливає на поведінку. Миші, яким вводили тетрагідроканнабінол, демонстрували зміни в гіппокампусі і погіршення короткочасної пам'яті. Свідчення вказують на те, що ендоканнабіноідная система впливає на пошуки їжі і регулює голод, тому люди і стають голодними після прийому тетрагидроканнабинола. Ендоканнабіноідная система також впливає на сприйняття смаку, тому любителі марихуани можуть стати вибагливими в їжі.Ендоканнабіноідна система впливає на запаси енергії людини, на транспортування поживних речовин і на шлунково-кишковий тракт. Вона потенційно може відігравати важливу роль в дослідженнях таких клінічних захворювань як ожиріння, діабет, атеросклероз і проблеми з серцево-судинною системою.Тривале вживання марихуани пов'язують з антисоціальною поведінкою. Дослідження, проведене на мишах, показало, що усунення рецепторів канабіноїдів викликало «зниження в тенденції суб'єкта до дослідження, до соціальних взаємодій, а також викликало підвищення агресивної поведінки». Інформація допомогла зв'язати зловживання марихуаною з тривожним поведінкою. Воно також показало взаємозв'язок між курінням трави і придушенням надмірного збудження.Дослідження ендоканнабіноідной системи показали, що марихуана може впливати на регулювання температури тіла і викликати нічне потовиділення. Куріння трави сприяє засипанню організму і зниження фізичної енергії. У дуже важких випадках люди повідомляли про стан, відомий як КАНАБІНОЇДНИЙ синдром гіперемезіс, який пов'язаний зі зловживанням марихуаною. При цьому синдромі гіперемезіс людей постійно нудить, рве, вони мучаться коліками і болями в животі.

1. Довгострокові наслідки
Виходячи з того, що марихуана є незаконною у багатьох частинах світу, часто вченим важко знайти фінансування науково-дослідних проектів і експериментів, спрямованих на вивчення довгострокових наслідків вживання марихуани. Деякі дослідження показали, що марихуана може викликати цілий ряд фізичних і психічних захворювань, в той час як інші показують, що вона надає позитивні ефекти на здоров'я. Дим від куріння марихуани містить канцерогени і смоли, але доказів зв'язку між курінням марихуани і раком легенів немає. Недавнє дослідження, проведене в Новій Зеландії, показало, що хронічне зловживання травою у підлітків призвело до більш низькому коефіцієнту розумового розвитку.Деякі дослідження вивчали вплив, якому піддається ваш мозок, коли ви перебуваєте під впливом марихуани. Як і більшість психотропних речовин, трава впливає на пам'ять, і язик людей зазвичай стає менш послідовним. Деякі люди стають ледачими і їдять нездорову їжу, яка може викликати проблеми зі здоров'ям, в той час як інші повідомляли про з'явившеся бажання займатися фізичними вправами і про загальний підйом духу після куріння марихуани.Дослідження встановили, що сильне зловживання марихуаною може погіршити функції сперматозоїдів. Інші експерименти виявили зв'язок між вживанням марихуани і появи тривоги, психозу і депресії. Проте, інше дослідження показало, що марихуана може допомогти людям, які знаходяться в депресії або в стані тривоги. Висновки цього дослідження засновані на результатах, отриманих при вивченні того як трава впливає на людське сприйняття негативних образів і емоцій.В ході одного дослідження, проведеного кандидатом в доктора Університету Меріленда (Maryland University), дослідники піддавали молоду мишу впливу марихуани протягом 20 днів, а потім дали їй досягти статевої зрілості. У дорослої миші пізніше виявилося порушення когнітивних здібностей і пошкодження головного мозку. Грунтуючись на отриманому результаті, автор припустив, що «підлітки, які курять марихуану зашкодять свій мозок на все життя і можуть стати більш схильні до розвитку шизофренії».В ході дослідження, проведеного в Імперському коледжі Лондона (Imperial College London) була знайдений зв'язок між довгостроковим вживанням марихуани і виснаженням допаміну. Однак медичні дослідження марихуани розповідають зовсім іншу історію, що свідчить про те, що трава допомагає боротися з нудотою, втратою ваги, безсонням, нейрогенной болем, астмою, і глаукомою. Було також виявлено, що марихуана може допомогти впоратися з мігренню, похміллям, запальними захворюваннями кишечника, фіброміалгію. Вона також може полегшити симптоми розсіяного склерозу, знизити зловживання алкоголем, допомогти при біполярному розладі, хвороби Паркінсона та епілепсії.


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net