Вход | Реєстрація

Цікаві факти про будівництво

26 січень 2017, 22:06
Володимир
автор:

Профессія будівельника буде затребувана завжди. Навіть після апокаліпсису людині потрібно буде побудувати свою нову печеру. 


Ну, а давайте тепер згадаємо як це було зовсім недавно. 
Італійський архітектор Аристотель Фьораванти в 1455 році, за допомогою механізмів власного винаходу, пересунув дзвіницю церкви Санта-Марія Маджоне без єдиного ушкодження, з усіма дзвонами. 
Вона була перенесена на відстань близько тринадцяти метрів. Фьорованті впорався із завданням, не маючи в своєму розпорядженні гвинтових домкратів, будучи змушений укласти спорудження (висота близько 25 метрів при підставі 5 x 5 метрів) в жорстку дерев'яну клітку-піраміду, щоб уникнути перекидання і розкласти необхідні тягові зусилля на безліч синхронно працюючих коміром. після цього інженер відправився до сусіднього міста Ченто і там, не вийнявши з будівлі жодної цегли, виправив дзвіницю Сан-Блас, відхилившуся від вертикалі на 1,67 метра. 
Зараз нікого не здивуєш різними добавками, пластифікаторами які додаються в раствор. Виявляється при будівництві древніх замків в вапняний розчин додавали для жорсткості телячу шерсть.А проти морозних тріщин додавали смолу ялинових шишок 
У марокканському місті Марракеш є одна історична пам'ятка, якої ніде в світі більше немає. Там на видному місці стоїть 67-метрова мінарет-вежа, з якої закликають мусульман до молитов. Мінарет радує око не тільки своєю величчю, але й тішить нюх характерним запахом мускусу. Пахне мінарет вже вісім століть, з дня його заснування в 1195 році султаном берберської династії Альмохадов Якубель-Мансуром в честь перемоги в битві при Аларкосе над Кастилией середньовічним королівством на Піренейському півострові. Справа в тому, що при будівництві мінарету був використаний вапняний розчин з додаванням великої кількості мускусу. Всього використано близько 960 мішків цих пахощів. 
Граф Альфред Вроніцкій в 1820г. в українському селі Кримне побудував дорогу, вимощену кінськими зубами. Їх встановлювали вертикально, цементуючи вапняним розчином, змішаним з цегляної крихтою. Ширина дороги була 6 м. 40 см., Довжина 9 верст. Частина тієї дороги збереглася досі. 
Американські вчені підрахували, що 38-поверховий хмарочос здатний відкидати тінь завдовжки 300 м, закриваючи протягом дня від сонячних променів більше 30 тис. Кв. м прилеглої території. 
Храм богині Артеміди в Ефесі побудований на фундаменті, під який укладали деревне вугілля і шерсть для амортизації будівлі під час частих землетрусів. 
Старовинної кладки колодязь, «пророкує» погоду, на плато Устюрт, в Казахстані. Перед дощем, туманом або снігопадом він втягує в себе повітря, а в погожий, сухий сонячний день, навпаки, виштовхує його назовні. Якщо в цей момент кинути в колодязь шапку, вона, не досягнувши води, вилетить назад. Колодязь-феномен, викладений довбання вапняними плитами, служить гурьевским чабанам природним барометром. Він справно оповіщає їх про наближення негоди. 
У місті Тегазі (Сахара) зустрічаються будинки зі стінами з кам'яної солі. Це одне з найбільш сухих місць на Землі, і тому будинкам не загрожує небезпека розчинитися від дощу. 
У країні привидів Англії, відповідно до закону, ріелтор, який продав покупцеві будинок з привидом і не попередив його про це, в разі подальшого конфлікту зобов'язаний зі своєї кишені відшкодувати потерпілому вартість нерухомості і сплатити судові витрати. А на Тайвані в серпні-вересні обсяги угод на ринку житла столиці острова падають на 20% у зв'язку з настанням традиційного «місяця привидів», сьомого місяця китайського місячного календаря. Жителі Тайваню вірять, що в цей час в наш світ приходять злі духи. 
Каналізація вперше була створена римлянами, проте, після розпаду імперії всі технології були забуті, і в середньовічних містах централізованої каналізації не було. До речі, саме римляни залишили світові дуже важливий винахід - бетон. Вони використовували його, наприклад, для водоводу, прокладеного по найбільшому з побудованих ними мостів довжиною 275 метрів і висотою 49 метрів, перекинутому через річку Гардона у міста Ним понад 2000 років тому. 
Перший туалет в людській історії, виявлений археологами датується 2600 роком до нашої ери. Конструкція була виявлена в Месопотамії під час розкопок, вона належала цариці Шубад, правительці Шумеру. 
Cамий маленький хмарочос в світі 
У 1912 році поряд з американським містечком Уїчито-Фоллс знайшли нафту, що забезпечило йому приплив переселенців і економічне зростання. У місті стало не вистачати офісних приміщень, і інженер Макмехон задумав будівництво хмарочоса висотою 480 футів (близько 146 метрів), знайшовши для проекту інвесторів. Однак в контракті на будівництво висота була вказана не в футах, а в дюймах, чого замовники не помітили. В результаті вийшло 4-поверхова будівля висотою 12 метрів, а інвестори не змогли довести в суді факт шахрайства. Зараз ця будівля називають найменшим хмарочосом в світі. 
В якій країні побудований окремий бетонний бункер в розрахунку на кожну сім'ю? 

У 1967 році правитель соціалістичної Албанії Енвер Ходжа запустив програму загальної «бункерізаціі» країни на випадок війни. Вона діяла майже 20 років, і за цей час було побудовано понад 700 тисяч бетонних бункерів по одному на кожну сім'ю. В середньому на кожен квадратний кілометр території Албанії доводилося 24 бункера. Сьогодні вони частково демонтовані в містах, але більшість продовжують стояти і найбільш пізнаваною рисою албанського ландшафту. Деякі бункери переобладнані в кафе або міні-готелі, а найпопулярніше застосування їм знайшли підлітки для побачень. В якій країні більшість жителів допускають існування ельфів? 

Найвідоміші представники ісландського фольклору це хулдуфолк, або прихований народ, який часто ототожнюють з ельфами. Згідно з повір'ям, ці істоти ховаються в горах, хоча деякі ісландці будують для них маленькі будиночки в своїх садах і навіть маленькі церкви, щоб звернути ельфів в християнство. Іноді в Ісландії проекти будівництва будівель або комунікацій змінюють, щоб не порушити передбачувані місця проживання ельфів, а в 2004 році корпорації Alcoa навіть довелося отримати сертифікат від урядового експерта про те, що обране місце для будівництва заводу з виплавки алюмінію вільно від прихованого народу. Опитування показують, що число допускають або впевнених в його існуванні ісландців більше, ніж тих, що сумніваються або повністю заперечують ельфів. 
В якій країні будують цілі квартали, майже повністю скопійовані з європейських міст? 

У Китаї можна зустріти цілі квартали, скопійовані з європейських міст. Наприклад, в 30 кілометрах від Шанхая збудоване «типове німецьке місто» зі стилізованими будинками, вуличними ліхтарями, пам'ятниками Гете і Шіллера, а в місті Ченду майже точна копія англійського Дорчестера. Також недалеко від Шанхая «міні-версії» Венеції і Барселони. У найближчих планах «клонування» австрійського Хальштатта, занесеного ЮНЕСКО в список світової спадщини, включаючи його знамените мальовниче озеро. 
На супутникових знімках якого українського міста можна побачити число 666? 
У 522 мікрорайоні Харкова за планом повинні були побудувати блок житлових будинків, щоб з повітря вони утворювали літери СРСР. Однак після побудови трьох букв С і вертикальної риси літери Р в план внесли зміни. В результаті зараз ці будинки можна побачити як число 666. 
Який російський цар для взяття ворожого міста наказав перенести по річці дерев'яний кремль? 

Для підготовки до завоювання Казанського ханства Іван Грозний провів унікальну військову операцію, перенісши дерев'яний кремль. Фортецю розібрали в місті Мишкін поруч з Угличем, позначили кожну колоду, сплавили по Волзі і виловили біля гирла річки Свіяги, де зайняли позиції російські війська. За 24 дня 75 тисяч осіб зібрали з тих колод фортецю, яку можна порівняти з московським Кремлем. Вона отримала назву Свияжск і стала плацдармом для взяття Казані. 
По матеріалам; Renovering Stockholm


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net