Вход | Реєстрація

В Україну кличуть Tesla і SolarCity, глава Держенергоефективності пропонує їм будувати заводи

19 грудень 2016, 21:09
Володимир
автор:

Виробляти сонячні панелі в Україні, на думку чиновника, буде набагато дешевше, ніж робити це в Польщі або Китаї, оскільки для цього є великий і перспективний внутрішній ринок, а також низький курс гривні по відношенню до долара.


Глава Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук вважає, що найбільшим світовим виробникам сонячних батарей, таким як Tesla і SolarCity, було б вигідно будувати свої виробництва в Україні. Про це він сказав на семінарі «Нові можливості для розвитку відновлюваної енергетики», який відбувся 15 грудня у Верховній Раді за ініціативою Міжнародної організації з використання поновлюваних джерел енергії в країнах, що розвиваються, (REN21) і Європейської економічної комісії ООН.«В Україні збільшується кількість домогосподарств, які ставлять сонячні панелі. Але, тим не менш, у нас цей ринок все ще на початковому етапі розвитку. І оскільки у нас індивідуальних домогосподарств близько 6,5 млн, великі компанії, що працюють на міжнародних ринках сонячних панелей і акумуляторів, такі як TESLA, SolarCity і інші, вони могли б в Україні побудувати завод з виробництва сонячних батарей. Адже у нас є дуже хороший внутрішній ринок для цієї продукції », - сказав Савчук.


Савчук вважає, що в Україні для цього є всі необхідні умови і передумови, які дозволили б виробникам наситити внутрішній ринок, а також налагодити вигідний експорт.«І повірте, що виробляти сонячні панелі у нас в Україні, коли курс гривні по відношенню до долара - 27 грн, значно дешевше, ніж привозити їх з Китаю або з Польщі. Тому ми могли б тут проводити сонячні панелі, продавати їх тут і навіть експортувати », - додав він.Також Савчук розповів, що до 2020 року згідно з національним планом по енергоефективності, Україна повинна інвестувати в розвиток поновлюваних джерел енергії близько € 16 млрд. «Це сонце, вітер, когенерація, біогаз, це обов'язково сміття, велика і мала геотермальна енергія», - уточнив він.Варто зазначити, що днями агентство запустило Інтерактивну інвестиційну карту з енергоефективності та відновлюваної енергетики - ресурс знаходиться за адресою www.uamap.org.ua.Нова карта відображає всі діючі та заплановані проекти з енергоефективності та ВДЕ в Україні. Карта є цінним джерелом інформації і для вітчизняних, і для зарубіжних інвесторів.Інвестор може у вільному доступі побачити проекти з готовим техніко-економічним обґрунтуванням, оцінити їх рентабельність і можливість фінансування. При цьому, карта є інтерактивною, оскільки розробники можуть самостійно розміщувати свої проекти за напрямками відповідно до статусу їх реалізації: реалізовані, діючі та потенційні.


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net