Вход | Реєстрація

Цікаво про отоплення(радіатори)

02 грудень 2016, 22:14
Володимир
автор:


Любите тропічну спеку в своєму будинку або віддаєте перевагу проводити час під ковдрою з чашкою гарячого шоколаду? У будь-якому випадку, Ви розраховує на радіатор опалення цієї зими. Більш ніж 86% будинків в Україні оснащені системами центрального опалення. Ми підготували для читачів SPOKKE невелику публікацію, яка розповість цікаві факти про радіатори опалення. 


«Гіпокауст» - так в Стародавньому Римі називався досить розвинений опалювальний пристрій, яке римляни використовували в першому столітті до нашої ери. Принцип його дії досить простий: під опалювальним приміщенням розташовувалася шахта, яка опалювалася дровами. При цьому нагріти підлогу прогрівало повітря і в приміщенні. Дивно, але в деяких країнах світу і сьогодні діє подібна опалювальна система, наприклад в Китаї і в Північній Кореї.


Гипокауст

Однак в цивілізованих країнах вже протягом довгих років найпопулярнішим видом є водяне опалення, яке ідеальним чином постачає приміщення теплом, оснащене сталевими радіаторами опалення. В цілому ж, водяне опалення стало справжнім проривом в даній сфері, тому як на протязі декількох століть кращі уми планети шукали альтернативне джерело тепла.До речі довгі роки розроблявся принцип вогнепвітряногоного опалення. Причому в розробках брали участь такі видатні особистості як Микола Львів, Микола Амосов і навіть Олександр II. Варто також відзначити, що ніяких революційних проривів в цьому напрямку зроблено не було.Паралельно з багатьма вченими, працював в даній сфері і французький інженер М. Боннеман, який в 1777 році вперше застосував для обігріву приміщення водну систему з природною циркуляцією. Дивно, але його концепція з успіхом застосовується і сьогодні, вдосконалена сталевими радіаторами опалення (тип 22).В цілому, якщо вести мову про види опалення, то не можна не згадати острівну державу Ісландію. Абсолютна більшість домоволодінь, державних і комерційних структур острова опалюється за допомогою геотермальної енергії, яка постачається в приміщення ісландців прямо з надр нашої планети.


Геотермальна енергія

Геотермальна енергія - це найдешевше і екологічно безпечне джерело тепла. Однак істотним його мінусом є той факт, що далеко не з будь-якої точки планети можна з відносною легкістю дістатися до цього самого джерела тепла.


алюминиевые радиаторы отопления - найефективніші на сьогоднішній день теплові прилади. Їх ефективність пов'язана з високою теплопровідністю алюмінію і розвиненою поверхнею оребрення радіатора. Практично всі сучасні радіатори, розраховані для роботи в центральних мережах, мають робочий тиск понад 12 атм, обпресувальний більше 18 атм.

алюмінієві радіатори

Повертаємося в Францію 18-го століття. Jean Simon Bonnemain (1743-1830) винаходить першу закриту систему нагріву води, щоб допомогти вирішити проблему нестачі продовольства. Інкубація яєць збільшила популяцію курей і заповнила багато порожніх шлунків.Franz San-Galli патентує сучасний теплообмінник в 1857 році. Багато оскаржують його внесок в винахід, але факт залишається фактом. Сан-Галлі був бізнесменом італійського походження і провів більшу частину життя в Росії, де займався бізнесом і розвивав свої винаходи. Виявляється, що Franz San-Galli є одним з декількох людей, які внесли вклад в розвиток опалювальних систем. Американець Joseph Nason розробив перший примітивний теплообмінник в 1841 році і отримав ряд патентів в США для нагріву води і парового опалення.Радіатори нагрівають кімнату за допомогою конвекції, а не теплового випромінювання. Конвекція (від лат. Convecti? - «перенесення») - вид теплообміну, при якому внутрішня енергія передається струменями і потоками День Центрального опалення - традиційне свято 1 жовтня в Великобританії. У цей день більшість людей включає батареї в системах опалення. Досягнення в області сучасного опалення означає, що з кожним роком можна буде купити радіатори більш химерних форм. Хочете, щоб вони були в формі тиранозавра? Будь ласка, такі вже існують.


радіатори тиранозавра


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net