Вход | Реєстрація

Сан Франциско

01 грудень 2016, 19:33
Володимир
автор:

сан-франсиско


Сан-Франциско - велике місто в західній частині Америки, розташоване в штаті Каліфорнія, на узбережжі Тихого океану. Число жителів Сан-Франциско перевищує 815 тисяч чоловік, це четверте за чисельністю населення місто штату і 12-те в США.


Місто розташоване на порівняно невеликій території в 121 квадратний кілометр, і, як наслідок, є дуже густонаселеним - по щільності населення він посідає друге в США місце. Це культурний і фінансовий центр агломерації бухти Сан-Франциско, важливий морський порт і промисловий місто.


Місто Сан-Франциско здавна вважається одним з найкрасивіших місць США. Завдяки своєму географічному положенню, природним особливостям і багату історію місто славиться як контрастне, багатолике і дуже колоритне. Легендарний символ американського Заходу, дітище періоду "золотої лихоманки", Сан-Франциско вабить до себе туристів з усього світу. Самі американці часто називають місто "перлиною західного узбережжя".Сан-Франциско розташоване на невеличкому півострові проміж однойменною затокою і Тихим океаном, з'єднаними між собою протокою Золоті Ворота. Численні пагорби, на яких розмістилося місто, океанічні вітри і часті тумани стали в деякому роді його "візитною карткою". До слова, пагорбів різної висоти в місті налічується близько 50, а найбільшою популярністю у туристів користуються пагорби Твін-Пікс - звідси відкривається розкішний вид на затоку і місто.

Вид на місто Сан-Франсиско з Твін-Пікс

Ще з часів каліфорнійської "золотої лихоманки" місто закріпило за собою статус фінансового та промислового центру регіону. Сьогодні тут розташовано безліч дослідницьких центрів і виробництв, пов'язаних з високими технологіями, генною інженерією та медичної електронікою, тому місто продовжує відігравати важливу роль в економічному житті країни. Крім того, завдяки своєму вдалому місцю розташування Сан-Франциско обслуговує близько 30% торгівлі всього західного узбережжя країни.


Міст Золоті Ворота - головний символ Сан-Франциско

Історія Сан-Франциско


Спочатку територія сучасного Сан-Франциско була населена індіанцями, європейські колоністи прийшли сюди в 1769 році. Через сім років іспанці заснували тут місію святого Франциска Ассизького, навколо якої сформувалося невелике поселення.


Після проголошення незалежності Мексики від Іспанії територія сучасної Каліфорнії стала мексиканською, а нове місто було названо Херба Буена, що в перекладі з іспанської означає "хороша трава". Однак незабаром Мексика програє війну з Америкою, і в 1848 році територія Каліфорнії стає володінням США. Місто офіційно перейменовують в Сан-Франциско, і починається активне розширення прилеглих територій під будівництво.Можливо, ключове значення в історії Сан-Франциско зіграла каліфорнійська золота лихоманка, що почалася в 1848 році. Буквально за рік населення міста зросло з 1000 до 25 000 чоловік. Міська інфраструктура виявилася не готова до такого притоку людей, почалися проблеми зі здоров'ям, злочинністю та житлом.
Ще одним переломним моментом в історії Сан-Франциско став сильний землетрус 1906 року, який в поєднанні з  пожежами практично повністю зруйнував місто. Після цього почалася епоха стрімкої реконструкції та забудови, і поступово Сан-Франциско набув сучасного вигляду.

Населення міста


Населення Сан-Франциско складає близько 815 тисяч чоловік, при цьому місто займає друге місце в країні по щільності населення після Нью-Йорка. Більше 40% жителів мають вищу освіту, що робить конкуренцію на ринку праці дуже істотною. Середній рівень доходів тут досить великий, при цьому через високі ціни на житло і продукти вартість життя в Сан-Франциско досить висока.Місто в усьому світі відоме своєю терпимістю до людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. За статистикою близько 15% населення Сан-Франциско відносяться до представників гей-спільноти - це найвищий показник у світі.


транспортГромадський транспорт Сан-Франциско користується у жителів великою популярністю - до 35% населення щодня користуються його послугами. Вважається, що мережа громадського транспорту міста - найкраща на Західному узбережжі, сюди входять наземні і підземні швидкісні трамваї, автобуси, тролейбуси, мережа приміських поїздів, а також поромна переправа і знаменитий історичний канатний трамвай.У вагонах "легкого метро" (швидкісних трамваїв) або автобусах Сан-Франциско часто буває багатолюдно, проте це, мабуть, найоптимальніше переміщення по місту для туристів. У будь-якому випадку, не рекомендується брати машину напрокат - нескінченні пробки, вузькі вулиці і дорогі парковки навряд чи доставлять багато задоволення.


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net