Вход | Реєстрація

10 секретів відомих шедеврів

07 квітень 2015, 21:20
Володимир
автор:
10 секретів відомих шедеврів

Пізанська вежа, статуя Свободи, Ейфелева вежа, Великий Сфінкс - всі вони є відомими шедеврами і пам'ятками. Але є кілька цікавих фактів, які вислизнули від уваги більшості людей. Можливо, ці деталі зникли багато років тому, або вони ховалися, перебуваючи у всіх на виду весь цей час.


Секретна кімната Ейфелевої вежіВ Ейфелевій вежі є секретна квартира, захована на верхньому рівні. Квартира належить Гюставові Ейфелю - інженеру, який розробив вежу. У 1890 році через рік після того, як була відкрита Ейфелева вежа, французький письменник Анрі Жирар заявив, що Гюстав Ейфель став "об'єктом загальної заздрості" серед жителів Парижа.Ця заздрість була викликана не популярністю Гюстава, і не багатством, а тим, що він став володарем квартири на вершині вежі.


Кімната в Ейфелевій вежіДоступ до цієї квартирі був тільки у Гюстава, але серед її гостей були багато знаменитостей, включаючи Томаса Едісона. Багато років квартира була закрита, але нещодавно її відкрили для відвідувачів.Ще один цікавий факт: на Ейфелевій вежі викарбувані імена 72 вчених та інженерів, які допомагали у створенні вежі.


Кімната в Ейфелевій вежіДжерело натхнення картини "Крик" Едварда МункаКартина "Крик" Едварда Мунка є однією із знакових картин 20-го століття. Вона настільки відома, що її намагалися вкрасти багато разів.Згідно Мунку, на "Крик" його надихнула прогулянка з друзями, коли він "побачив, що небо стало червоним, як кров", і він відчув сильну втому і почув величезний "нескінченний крик природи".Багато років джерелом натхнення художника вважалося вигаданим, поки недавно не виявили, що небо в той день дійсно було червоним через виверження вулкана Кракатоа в Індонезії.Наслідки виверження відчувалися навіть у місті, де був Мунк, і багато людей навіть думали, що це була пожежа. І хоча страхітливий крик в картині Мунка був уявним, небо можливо було реальним.


КрикНевідомий автор Пізанської вежіПізанська вежа є як пам'ятником, так і загадкою. Хоча причина її відмітної нахилу відома (слабка основа), ніхто не знає, хто її створив.Спочатку вежа повинна була бути дзвіницею для Пізанського собору. Такі башти були поширені в 10-му столітті в Італії, так як символізували силу і багатство міста.Головною причиною, чому ніхто не знає, хто був автором її створення, є той факт, що будівництво вежі зайняло майже 200 років.Історики вважають, що Пізанську вежу розробив Бонанно Пізано, але це є предметом суперечок. Також можливим архітектором називають Діотісалві, автора міської купелі і дзвіниці Сан-Нікола.


Пізанська башняЛанцюг біля ноги Статуї СвободиБагато людей не знають зв'язок статуї Свободи з рабством. Відомий французький політик і прихильник ліквідації рабства Едуар де Лабуле був прихильником президента Лінкольна, який боровся за скасування рабстваСтатуя свободи


Статуя, яка була піднесена французами в подарунок США, символізувала свободу, демократію і кінець всякого роду рабству. Ось чому на одній з її ніг можна знайти розірваний ланцюг.Туристи рідко бачать ланцюг, так як він знаходиться під її шатами збоку лівої ноги, і його видно тільки зверху.
Відсутність бороди у Великого СфінксаВеликий Сфінкс є однією з найбільш впізнаваних пам'яток у світі. Величезний лев з головою людини охороняє піраміду Хефрена.Багато хто, дивлячись на піраміду замислюються, де її ніс. За однією з версій солдати Наполеона відбили його гарматним ядром, але ця версія не підтверджується. За іншою версією ніс зруйнував суфійської фанатик.


сфінксАле мало хто знає історію про відсутність бороди у сфінкса. Спочатку сфінкс був побудований без бороди, але пізніше її прикріпили, імовірно, щоб встановити зв'язок сфінкса з єгипетським богом Хоремакхетом. Також борода сфінкса повинна була нагадувати єгипетських фараонів, які носили штучну бороду, як символізували владу.Одна третина бороди зараз знаходиться в Британському музеї. Бороду віддав музею італійський єгиптолог Джованні Кавігліа, який розкопав частини сфінкса в 1817 році, які були майже повністю покриті піском. Інші частини бороди також були знайдені в 1925 і 1926
Прихована музика Леонардо да ВінчіУ 2007 році італійський музикант Джованні Марія Пала (Giovanni Maria Pala) заявив, що виявив музичні ноти у відомій картині Леонардо да Вінчі "Таємна вечеря".


таємна вечеря

Згідно Пала, якщо накреслити п'ять ліній на картині, то руки Ісуса Христа, руки апостолів і буханки хліба на столі будуть зображувати музичні ноти, які стають зрозумілими, коли їх читаєш справа налівоЛеонардо да Вінчі більшість праць писав справа наліво. Інші підказки на картині вказують на повільний ритм композиції і тривалість кожної ноти. Результатом цього є 40-секундний "гімн", який, за твердженням італійця краще грати на органі.
Інші фахівці вважають таке припущення правдоподібним, так як простір в картині розділене гармонійно, а "там, де є гармонія, можна знайти музику".Портрет Мадам ІксПортрет Мадам Ікс є відомим портретом французької дівчини Віржіні Готра, написаний американським іммігрантом Джон Сінгер Сарджент.Портрет зробив художника знаменитим, однак, не в кращому сенсі. Після того, як його виставили в Паризькому Салоні, картина стала предметом різкої критики і насмішок. Основною причиною була бретелька сукні на портреті, яка спадала з правого плеча і оголювала трохи більше шкіри моделі.Скандал був настільки великим, що Сарджент змушений був переїхати до Великобританії. Сім'я моделі була принижена і зажадала у художника вилучити картину. Щоб якось заспокоїти публіку, Сарджент переписав бретельку і підняв її на плече, а також, щоб зробити картину більш анонімною, назвав її "Портрет мадам Ікс", і зараз ми бачимо її саме в такому вигляді.


Портрет мадам іксФреска "Страшний суд" МікеланджелоНезадовго до смерті папа Климент VII попросив Мікеланджело створити картину "Страшного суду" на стінах Сікстинської капели. Картина повинна була зображувати останній день, коли Ісус Христос повинен був повернутися в світ.Однак твір викликав розбіжності після того, як Мікеланджело намалював кілька персонажів оголеними, включаючи Ісуса і його матір Марію.Це не сподобалося кардиналу, який почав "кампанію фіговим листком", метою якої було знищення або жорстка цензура фрески. Церемоніймейстер папи римського, Бьяджо та Чезена також приєднався до кампанії, заявивши, що твір більше підходить для громадської лазні або таверни, ніж для церкви.


ФрескаЦе так роздратувало Мікеланджело, що він зобразив обличчя Чезени замість обличчя царя Міноса - бога Ада. Він також додав до образу вуха віслюка, щоб вказати на дурість Чезени.Оголені образи залишалися в церкві до 1564 року, коли Тридентский собор вирішив, що тіла повинні бути прикриті фіговим листом або драпіруванням.Під час реставрації в 1993 році, близько половини правок, де інтимні частини були прикриті, були видалені, і виявилося, що Мікеланджело намалював Міноса зі змією, обмотаний навколо талії і кусає його в пах.


Мінос"Постійність пам'яті" Сальвадора Далі і плавлений сирІснує безліч інтерпретацій картини "Сталість часу" Сальвадора Далі, але сам Далі ніколи не пояснював і не інтерпретував свої роботи.
Мистецтвознавець Дон Едс (Dawn Ades) написала, що "м'який годинник є підсвідомим символом відносності простору і часу".Коли ж Далі запитали наскільки правдиво вказівку на теорію відносності Ейнштейна, він відповів досить легковажно, що це його сюрреалістичне бачення сиру камамбер,що плавиться на СонціВелика Китайська стіна - найбільше кладовище у світіБагато людей знають, що зведення Великої китайської стіни зайняло більше 1700 років, але мало хто знає, що її часто називають найбільшим кладовищем на Землі. Через непосильної праці більше мільйона людей загинуло під час будівництва стіни. Будівництво продовжували з приходом кожної династії, незважаючи на втрачені життя протягом всього процесу


Велика Китайська стіна


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net