Вход | Реєстрація

ІДЕАЛЬНИЙ ПАЛАЦ листоноші Фердинанда Шевальє

10 квітень 2015, 21:41
Володимир
автор:
ІДЕАЛЬНИЙ ПАЛАЦ листоноші Фердинанда Шевальє

У 1836 році в невеликому французькому містечку недалеко від Ліона народився хлопчик Фердинанд Шеваль, який прославиться на весь світ як великий дивак і людина з дивацтвами, який створив неповторний архітектурний шедевр - Ідеальний палац. Але про все по порядку. Фердинанд з самого дитинства відрізнявся незвичайним характером, за що його часто називали божевільним або ненормальним. Він і справді був диваком - відсторонений, занурений у свої думки, непривітний. Зате Фердинанд відрізнявся завидною наполегливістю, завзятістю і силою волею. Коли Шеваль виріс, він вибрав найбільш підходящу для себе професію листоноші. Щодня йому доводилося проходити близько тридцяти кілометрів, розносячи пошту по місцевості, де він жив і працював. А місцевість ця була напрочуд мальовнича - в давнину на цій території знаходилося дно моря, після чого залишилося багато каменів незвичайної форми.


ПАЛАЦ листоноші Фердинанда шевальєВ один прекрасний день, під час чергового походу з листами і телеграмами, Фердинанд побачив дуже красивий камінь, який відразу привернув його увагу. Молодий чоловік був вражений досконалістю форм, гармонічним виглядом і красою каменю. Було вирішено взяти його з собою, і коли листоноша розніс всю пошту і повернувся додому, він присвятив більше часу огляду дивного каменю. На наступний день, проходячи в тому ж місці, Шеваль вирішив з'ясувати, чи є ще схожі камені. Виявилося, їх було чимало - все незвичайні й цікаві. «Це знак», подумав Фердинанд і прийняв рішення використовувати цей чудовий будівельний матеріал для споруди ідеального замку. Він не мав ніяких знань в архітектурі, але не збирався здаватися: поступово збираючи каміння і привозячи їх додому, він паралельно з основною роботою листоноші вивчав архітектуру різних країн і часів. Двадцять років пішло у Шеваля, щоб зібрати достатньо матеріалу. На той час він уже пішов на пенсію, що дозволило йому більше часу присвятити справі свого життя. Сусіди вважали його божевільним - з дитинства ставлення до нього оточуючих нітрохи не змінилося. Хоча місцевих жителів складно за це судити - яка нормальна людина буде протягом двадцяти років постійно збирати каміння біля свого будинку. Але принаймні, Шеваль не видався небезпечним, і сусіди залишили його в спокої.


ПАЛАЦ листоноші Фердинанда шевальєОтже, в 1888 році Фердинанд Шеваль пішов на пенсію і, нарешті, почав будівництво. За довгі роки він ретельно все продумав: його надихнула архітектура Близького Сходу, Китаю, Алжиру, чимало він запозичив у знаменитого архітектора Антоніо Гауді. Роботи над ідеальним палацом велися тридцять три роки. Шеваль прикрашав стіни замку висловами пророків, фігурами, орнаментами. У міру того, як палац ріс, змінювалося і ставлення людей до творчості талановитого листоноші - неможливо було не захопитися витонченим замком, яким тепер милувалися всі в окрузі. Багато місцевих жителів навіть зголосилися допомагати Шевальє в його нелегкій справі. Таким чином був побудований Ідеальний палац - чудовий витвір мистецтва, шедевр архітектури, увібрав у себе особливості багатьох стилів.


ПАЛАЦ листоноші Фердинанда шевальєЩе за життя Шеваля його творіння було названо пам'яткою архітектури, а в 1969 році міністр культури офіційно оголосив про статус історичної пам'ятки, даному палацу Фердинанда Шеваля. На це рішення вплинули багато видних діячів культури того часу, в тому числі знаменитий художник Пабло Пікассо.


ПАЛАЦ листонош Фердинанда шевальєСам Шеваль просив поховати себе в палаці, але йому відмовили в цьому проханні. Втім, колишній листоноша не сильно засмутився і побудував собі фамільний склеп в такому ж стилі на кладовищі. Там його й поховали, коли він помер у віці 88 років.

А бачили Незвичайні перехрестя ?
Сьогодні Ідеальний палац Фердинанда Шеваля - відома і популярна пам'ятка Франції. Його можна відвідати в будь-який день, крім Нового року та Різдва. Цей красивий палац має двадцять шість метрів в довжину і чотирнадцять завширшки, але всередині - всього одне приміщення, яке Шеваль використовував як сарай. Зате зовні вигляд замку вражає уяву - скульптури людей, тварин, храмів, башточки, фонтани, візерунки.
Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net