Вход | Реєстрація

Росіянин першим у світі зібрався пересадити свою голову на інше тіло

08 квітень 2015, 22:07
Володимир
автор:
Росіянин першим у світі зібрався пересадити свою голову на інше тіло

30-ти річний росіянин Валерій Спиридонов, з дитинства страждаючий рідкісним генетичним захворюванням, зголосився першим у світі пройти через операцію з пересадки голови. Про це він розповів Daily Mail.У дитинстві у Валерія Спиридонова була діагностована рідкісна генетична хвороба СМА, при якій 50% дітей не доживають навіть до двох років. Внаслідок недуги м'язи Валерія перестали розвиватися, скелет виявився пошкоджений. Зараз йому 30 років, він закінчив університет і займається створенням анімацій і спецефектів, але з кожним роком стан його здоров'я погіршується.У пошуках способу порятунку від хвороби Спиридонов звернувся до італійського фахівця з Туринського університету Серджіо Канаверо (Sergio Canavero), який стверджує, що пересадка голови можлива і він здатний перенести голову Валерія на здоровий тулуб.Ідея стати добровольцем для операції з пересадки голови виникла у мене досить давно. Я прочитав велику кількість літератури на цю тему і, ознайомившись з роботами доктора Канаверо, звернувся до нього два роки тому. З тих пір ми постійно обговорюємо можливість операції за допомогою електронного листування.Він - дуже досвідчений лікар, але, звичайно, подібних операцій раніше не проводив. Професор вважає шанси на успіх досить високими, інакше він би не погодився на подібну операцію.Ми ще не погодили конкретної дати і рухатися далі зможемо тільки коли наука достатньо просунеться в цій сфері, але цей час здається мені дуже близьким. Можливо, вже в 2016 ми зможемо провести операцію.Я зважився на це не тому, що у мене немає життя, а тому, що науку творять ті, хто готовий готовий присвятити себе їй і йти на ризики. Незважаючи на те, що моя сім'я розуміє небезпеку подібної операції, вони все одно підтримують мене.


 Доктор Канаверо вважає, що наука вже підійшла до того моменту, коли можна провести успішну пересадку людської голови з одного тулуба на інше. На його думку, голова пацієнта може бути переміщена на тіло донора за допомогою поліетиленгліколю, який допоможе з'єднати два спинних мозки один з одним. Зупинити відкидання тулуба італійський фахівець планує за допомогою сильнодіючих наркотиків.

Італійський фахівець повідомив CNN, що отримував безліч листів, в яких люди пропонували себе добровольцями для проведення подібної операції, але він хотів, щоб першим волонтером була людина, що страждає від хвороби, аналогічної хвороби Валерія Спірідонова.Критики доктора Канаверо називають його «божевільним». Відомий американський фахівець і президент Американської асоціації нейрохірургів доктор Хант Батье (Hunt Batjer) сказав, що ніколи не дозволить виробити нічого подібного з ним самим, оскільки є речі набагато гірше, ніж смерть. Батье зазначив, що дослідження нейрохірургії не дають жодних підстав вважати пересадку голови з одного тулуба на інше можливим. Доктор Едуардо Родрігез, фахівець з реконструктивної хірургії з Нью-Йоркського університету, також вважає неможливим позитивний результат подібної операції в осяжному майбутньому.Операція може проводитися тільки в одному з найбільш високотехнологічних медичних центрів планети. Її вартість оцінюється в 7,5 мільйона британських фунтів, а тривалість - в 36 годин.
У 1973 році американський професор-нейрохірург Роберт Уайт (Robert White) пересадив голову від однієї мавпи до тулуб інший, але тулуб відкинув пересаджену голову і вона померла. Пізніше професор намагався повторити свій експеримент, але життя зберігалося тільки в пересаджені голові, а тулуб забезпечував лише підтримку життєздатності мозку.


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net