Є щось особливе в цьому атмосферному явищі, яке викликає благовіння у людей з давніх часів. За Книзою Буття, Господь поклав веселку на небо після Великого потопу і сказав Ною, що це «знак угоди між Мною і землею». Стародавні греки пішли далі і вирішили, що веселка - це богиня Ірида. Правда, фігура у неї була зловісною - вона сповіщала війну і відплати. Протягом століть великі уми, від Аристотеля до Декарта, намагалися з'ясувати, який процес породжує багатобарвність веселки.
А знаєте Який вік Землі?
Тепер, звичайно, вченим це добре відомо. Веселку викликають краплі води, які залишаються зваженими в атмосфері після гарної зливи. Щільність крапель відрізняється від щільності навколишнього повітря, тому, коли сонячне світло потрапляє в них, вони виступають в ролі крихітних призм, розбиваючи світло на складові довжини хвиль, а потім відображаючи їх назад. Народжується дуга з смугами кольору видимого спектру, яку ми бачимо.
А Чому небо синє знаєте?
Оскільки краплі повинні відбивати світло до нас, щоб побачити веселку, потрібно перебувати спиною до сонця. Також потрібно дивитися з землі під кутом приблизно в 40 градусів - такий кут відхилення веселки, тобто кут, під яким вона переломлює сонячне світло. Цікаво й те, що, перебуваючи в літаку, ви можете побачити веселку у вигляді диска, а не дуги.