Вход | Реєстрація

Чому небо синє?

08 квітень 2015, 16:44
Володимир
автор:
Чому небо синє?

Вся справа в тому, що небо - земна атмосфера - не світиться сама по собі. Вона розсіює і перевипромінює світло, що прийшло від зірок. Так як ми живемо в Сонячній системі, то і світло, розсіюється молекулами повітря переважно сонячний. Але давайте про все по-порядку.Отже, почнемо з того, що світло - це електромагнітна хвиля, характеристиками якої є довжина хвилі, частота і швидкість поширення. Як ми знаємо з курсу фізики, фіолетовий і синій колір знаходяться на одному кінці безперервного спектру, а червоний - на іншому. Частота синього кольору відноситься до частоти червоного кольору як приблизно як 1,68: 1.


Ви знаєте 10 секретів відомих шедеврів ?Сонячне світло містить хвилі дуже багатьох частот, що у змішуванні призводить до сприйняття кольору, аналогічного білому. Хоча те, які хвилі випромінює Сонце, залежить від хімічних реакцій, що відбуваються на його поверхні і в його ядрі. Але повернемося до інтерференції: явищу складання хвиль. Згадайте, як Ньютон за допомогою призми розклав біле світло на спектр. Зворотний процес теж можливий, саме це і відбувається при випромінюванні Сонцем світла.Коли електромагнітні хвилі, що випускаються зіркою нашої системи, доходять до земної атмосфери, вони починають взаємодіяти з молекулами повітря. Треба зауважити, що ці молекули, в спрощеному розумінні, - диполі, тобто системи з негативною електронної оболонки і позитивних іонів. Такі от системи при контакті з електромагнітної хвилею «розгойдуються» і випромінюють енергію, рівну тій, яку вони поглинули. У нашому випадку (коли довжина хвилі багато більше розмірів диполя), потужність хвилі пропорційна її частоті в чётвёртій ступені. Очевидно, що чим потужніший випромінювання, тим більш інтенсивним нам здається світло. І так як частота синього більше частоти червоного в 1,68 разу, то можна стверджувати, що синій колір, без урахування особливостей сприйняття кольорів людиною, повинен бути приблизно в 8 разів яскравіше червоного. Саме цей факт пояснює звичайний колір неба.


Знаєте Найнесподіваніші і маловідомі факти про Біблію ?

Але що ж робити з «червоними» заходами і світанками? Невже правило порушується? Зовсім ні: як ми знаємо, червоне світло заломлюється найменше, а, отже, його відхилення від первісного курсу мінімально, в порівнянні з іншими кольорами. При певних положеннях сонця, що характеризують кут падіння сонячних променів на атмосферу, синій колір проходить повз нашої ділянки поверхні. Він заломлюється сильніше і падає в іншу область, а до нас доходить тільки червоний, помаранчевий і іноді жовтий колір. Такими же специфічним положенням сонця пояснюється явище «зеленого променя», описаного Жюлем Верном і багатьма моряками. Тоді червоне світло проходить «вище» нас, а синій «нижче», і ми бачимо на частки миті яскраву зелену смужку неба.


Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net