Вход | Реєстрація

Крихітні хоббіти залишили сліди в печерах Індонезії

10 червень 2016, 23:47
Володимир
автор:
Крихітні хоббіти залишили сліди в печерах Індонезії

Дивну знахідку зробили антропологи на острові Флорес в Індонезії - в печерах знайдені сліди гомінідів віком близько 700 тисяч років. Однак ці гомініди не схожі на інших людиноподібних.З точки зору автора відкриття Юсуке Кайфу з природничо-наукового музею Ібаракі в Японії, крихітний гомінід є абсолютно несподіваною гілкою еволюції. За свій надзвичайно маленький зріст він відразу отримав прізвисько «хоббіт». «Я був вражений, побачивши останки цієї істоти», - зізнався Кайфу.


Читайте також: Першу людину відправлять на Марс через 8 років
Раніше на острові Флорес вже були знайдені сліди гомініда віком близько 50 тисяч років, він отримав назву Homo floresiensis, «людина флореська». Його зріст не перевищував метра, вага - 25 кг, а голова мала непропорційно маленький розмір. Мозок в обсязі при цьому дорівнював приблизно мозку сучасного шимпанзе.Японський вчений вважає, що йому вдалося виявити предків флореської людини - до його статті в Nature антропологи і палеонтологи сперечалися, чому чоловічок був таким крихітним, а його останки зустрічаються на одному-єдиному острові в світі. Деякі дослідники вважали, що він був гілка австралопітеків або Homo habilis з Африки, інші вважали, що Homo erectus знизив зростання, щоб пристосуватися до обмеженої кількості їжі, треті бачили в них результат масового захворювання на карликовість, чому сприяло острівне життя.


Читайте також: Дивне небесне тіло яке бовтається на задвірках Сонячної системи
Після виявлення Кайфу і його колегами з Австралійського Університету Воллонгонг залишків черепа і щелепи з кількома зубами віку 700 тисяч років,що явно належать крихітному гомініду, можна припускати, що гілка флореської людини є самостійним видом гомінідів, вельми древнім, і розвиваючисям самостійно на острові. Ці чоловічки, ймовірно, прибули на острів близько мільйона років тому, будучи вже маленькими. Дослідження зубів показало, що ці істоти не мають прямого споріднення ні з Homo erectus, ні з Homo sapiens.Ці істоти виникли не в результаті хвороби, а цілком самостійно, як один з численних експериментів еволюції, прожили довгу історію і зникли в результаті природних причин.


За матеріалами: spokke.net/
Оцініть будь-ласка статтю
http://spokke.net/news/aj_news/1
Останні новини
Добавити коментар
Авторизуйтесь щоб добавить коментар.
0 коментарів
Коментарі відсутні
Яндекс.Метрика 2019 spokke.net